Latvijas Universitātes Inovāciju centrs LUMIC aicina pieteikties bezmaksas digitālo prasmju pilnveides kursu “Virtuālās prakses Baltijā” jaunajam posmam, lai uzlabotu zināšanas un veicinātu karjeras izaugsmes iespējas.

Pieteikšanās bezmaksas kursiem šeit: www.balticinternships.eu

67% Latvijas iedzīvotājiem, uzsākot darba attiecības, ir tikušas pieprasītas digitālās prasmes, liecina Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) un SolidData veiktā aptauja. Pētījuma dati apliecina, ka digitālās prasmes ikdienā ir kļuvušas par nepieciešamību ikvienam.

“Aicinām iegūt konkurences priekšrocības starptautiskajā darba tirgū, mācoties digitālo prasmju programmā un piesakoties virtuālajām praksēm, kas paredzētas ikvienam uz izaugsmi vērstam cilvēkam. Baltijas virtuālās prakses ir unikāls projekts, kura ietvaros iespējams tiešsaistē apgūt digitālās prasmes ne vien teorijā, bet arī praksē. Kursu lekcijas ir pieejamas arī ierakstā, kas daudziem varētu būt sevišķi ērti, jo ļauj pieslēgties nodarbībām sev ērtā laikā vai uzsākt dalību programmā vēlāk,” projekta iespējas skaidro profesore Signe Bāliņa, LU Inovāciju centra LUMIC vadītāja.

Kursu laikā interesentiem ir pieejami mācību kursi par dažādām informācijas un komunikācijas tehnoloģijas tēmām. Baltijas valstu iedzīvotāji apgūs iemaņas darbā ar biznesa datu analīzi apmācību ciklos “Business and Data Analysis”, mācīsies veidot programmas un lietotnes datoriem un mobilajiem tālruņiem “Low-code/No-code” kursos, apgūs “Python” programmēšanas pamatus un to, kā administrēt Microsoft 365. Kursos iegūtās zināšanas būs noderīgas, radot uzņēmumiem reālu pievienoto vērtību – piemēram, vienkāršojot un automatizējot biznesa procesu, vienkāršojot atskaišu sagatavošanas procesu un statistisko pārskatu sagatavošanu, kā arī atvieglojot programmatūras un mobilo lietotņu izstrādi.

Kursu apraksts:

Biznesa un datu analīze

Kurss notiks latviešu valodā.
Norise: no 18.janvāra līdz 22.februārim reizi nedēļā
No plkst. 17:00 – 19:00.
Pieteikšanās: www.balticinternships.eu

Lietotņu izstrāde

Kurss notiks latviešu valodā.
Norise: no 19.janvāra līdz 23.februārim reizi nedēļā
No plkst. 17:00 – 19:00.
Pieteikšanās: www.balticinternships.eu

Python

Kurss notiks latviešu valodā.
Norise: no 17.janvāra līdz 21.februārim reizi nedēļā
No plkst. 16:00 – 18:00.
Pieteikšanās: www.balticinternships.eu

Microsoft 365

Kurss notiks latviešu valodā.
Norise: no 17.janvāra līdz 21.februārim reizi nedēļā
No plkst. 13:00 – 15:00.
Pieteikšanās: www.balticinternships.eu

“Virtuālās prakses Baltijā” mērķis ir nodrošināt digitālo prasmju pilnveides kursus 30 tūkstošiem Baltijas valstu iedzīvotāju, no kuriem vismaz deviņi tūkstoši savas zināšanas apliecinās, iegūstot atbilstošu starptautisku sertifikātu un saņemot tiesības piedalīties virtuālajā praksē dažādos Baltijas valstu uzņēmumos vai organizācijās.

Projektu realizē LIKTA sadarbībā ar LU Inovāciju centru LUMIC, Baltijas Datoru akadēmiju, ISM Vadības un ekonomikas universitāti Viļņā, asociāciju “INFOBALT” Lietuvā un ITL Estonia Igaunijā. Iniciatīva tiek īstenota ar Microsoft Philanthropies grantu programmas finansiālo atbalstu, sniedzot iespēju apgūt mūsdienīgas kompetences un digitālās prasmes ar ieguvumu reģiona uzņēmumiem un programmas dalībniekiem. Šajā posmā kursi norisināsies latviešu, lietuviešu un igauņu valodās, savukārt mācību materiāli pieejami angļu valodā.

Papildu informācija par kursiem šeit. Reģistrācija kursiem: www.balticinternships.eu

Jautājumu gadījumā rakstiet uz e-pastu: skills@lu.lv

Saistītais saturs

Aicinām uzņēmumus kļūt par virtuālo prakšu devējiem IT nozarē
30.06.2022.

Aicinām uzņēmumus kļūt par virtuālo prakšu devējiem IT nozarē