Vai vēlies uzzināt, kā uzsākt savas gaitas biznesā? LU studentu Biznesa inkubatora vadītājs Kārlis Kivlenieks intervijā ar Radio NABA iepazīstina ikvienu, kas ir gatavs attīstīt savu ideju citā līmenī. Ar savu pieredes stāstu klausītājus arī iepazīstina Elvis Kreicis, kurš vada ideju laboratorijas studentu komandu, kas veido digitālu kursu par klimata pārmaiņām.

Pilno Radio NABA raidījumu iespējams noklausīties šeit.

Kādas iespējas studentiem pavet Inovāciju granti? Sarunā ar Radio NABA prof. Signe Bāliņa pastāsta visu par un ap Latvijas Universitātes Inovāciju grantu programmu un to, kā tā spēj sekmēt Latvijas Universitātē studējošo inovāciju pieteikumu īstenošanu, attīstīt studējošo inovācijas spēju un uzņēmīgumu risinot sabiedrībai vai tās daļai nozīmīgas problēmas augstskolu un studējošo sadarbībā ar komersantiem.

Pilno Radio NABA raidījumu iespējams noklausīties šeit.

2020. gada pavasarī tiešsaistē norisinājās piecu augstskolu triecienprogramma CrisisLab 2020, kas pulcēja vairāk nekā 280 dalībniekus, starp kuriem bija arī mūsu viesis Kristers Nagainis. Viņš kopā ar citiem studentiem meklēja atbildes uz problēmsituācijām, kuras iesniedza dažādu nozaru institūcijas un uzņēmumi. Dibinot komandu kopā ar Ingunu Kaniņu, viņi saņēma  Latvijas Universitātes balvu par risinājumu ar lielāko ietekmi uz krīzes pārvarēšanu - tika izstrādāta pacientu pārvietošanas kameras prototips.

Pilno Radio NABA raidījumu iespējams noklausīties šeit.

Kādi ir ieguvumi uzņēmumiem iesaistoties projektā “Latvijas Universitātes inovāciju granti studentiem”? Vai darba devējam interesē studējošā ārpus studiju aktivitātes? Un kādas izaugsmes iespējas piedāvā Microsoft?

Noklausies interviju ar Microsoft vadītāju Baltijas valstīs un inženierzinātņu doktori Renāti Strazdiņu!

Agnese Slišāne ar savu biznesa ideju piedalījās LU studentu Biznesa inkubatora organizētajā „Demo Dienā”, kur ieguva 2500€ un „zaļo gaismu” savas idejas realizēšanai. Agnese ir izveidojusi interneta veikalu, kurā tiek pārdoti senioru un cilvēku ar invaliditāti veidoti produkti. Tie ir ne tikai unikāli un gatavoti ar mīlestību, bet tiem piešķirta arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras atpazīstamības zīme "Latvijas labums".

Pilno Radio NABA raidījumu iespējams noklausīties šeit.

Divas meitenes, Jekaterina un Natālija ir izstrādājušas stāju koriģējošu t-kreklu. Ar īpašas atbalsta korekcijas shēmas palīdzību, t-krekls trenē muguras muskuļu atmiņu. Šis apģērbs veidots konsultējoties ar ortopēdiem un fizioterapeitiem.

Par to kā radās šī ideja un cik ļoti Latvijas Universitātes Inovāciju granta programma ir palīdzējusi biznesa uzsākšanā, klausieties radio NABA interviju ar Jekaterinu Romanovu šeit.

Vai zināji, ka ar Inovāciju grantu atbalstu top projekts LU E-help? Tā mērķis ir nodrošināt Latvijas Universitāti ar plānu vienotas interaktīvas mācību vides izstrādei tās pasniedzējiem, tādējādi veicinot personāla digitālo prasmju attīstību LU.

Noklausies pilno Radio NABA raidījumu šeit.

Viens no LUMIC Inovāciju granta programmas studentu veiksmes stāstiem jeb saruna ar Kristīni Irtiševu, kura vada HUMICO. Šajā idejā komanda strādā pie efektīvas, videi draudzīgas augsnes uzlabošanas metodes, optimizējot kūdras pārstrādes tehnoloģijas jaunu inovatīvu produktu iegūšanai no dabas izejvielām.

Pilno raidījuma ierakstu iespējams noklausīties šeit.

Piedāvājam interviju ar Latvijas Universitātes rektoru prof. Indriķi Muižnieku. Saruna par inovācijām un konkrēti par Latvijas Universitātes Inovāciju centrs LUMIC projektu “Latvijas Universitātes inovāciju granti studentiem”.

Pilno raidījuma ierakstu iespējams noklausīties šeit.

LIKTA prezidente Signe Bāliņa,  izpilddirektore Baltijas Datoru Akadēmijā Signe Briķe un praktikante Baiba Bērtule sniedz ieskatu virtuālo studentu prakšu īstenošanā. Izaicinājumi organizējot pasākumu, praktikantu un uzņēmumu ieguvumi, kā arī citas nianses uzzināsiet klausoties raidījumu šeit.