LUMIC – a unique platform for Latvian innovation projects

The innovation center of the University of Latvia, LUMIC, has become the Latvian innovation platform and the center of innovative entrepreneurship during the years.

Atklāj LUMIC

LUMIC – vieta, kur idejas pārvērst inovācijās

Sākoties jaunajam studiju gadam, Latvijas Universitātes (LU) Inovāciju centrs LUMIC gatavs jaunām pieredzēm, izaicinājumiem un programmām. Iepazīsti LUMIC – piesakies jaunajām programmām un pasākumiem!

“Inovāciju centrā rodas un realizējas idejas ikvienam – gan students, gan mācībspēks – spēs sev atrast to, kas ir vistuvākais,” iezīmē profesore un Inovāciju centra LUMIC vadītāja Signe Bāliņa.

Kas ir LUMIC?

Nosaukums LUMIC cēlies no abreviatūras Latvijas Universitātes un Microsoft inovāciju centrs, bet 2022. gadā centrs mainīja nosaukumu uz LU Inovāciju centrs LUMIC. Centrs šogad atzīmēs savu pastāvēšanas piekto jubileju!

Ko dara LUMIC?

Inovāciju centra misija ir veicināt digitālo transformāciju un attīstīt inovatīvus risinājumus Latvijā. Nozares profesionāļi, studenti, uzņēmēji, pētnieki, publiskais sektors un eksperti veido kopēju sadarbību, lai radītu jaunas idejas Latvijas inovāciju projektiem. Inovāciju centrs ir pieejams ikvienam, kurš interesējas par inovācijām un tehnoloģijām. Attīstot  un veicinot dažādus sadarbības tīklus, Inovāciju centrs ir kļuvis par vietējo inovāciju platformu un centru.

Iespēja kļūt sadzirdētam un iegūt naudas balvas!

Ne vienam vien studentam studiju laikā ir ielavījusies galvā kāda inovatīva ideja, kas uzlabotu apkārtējo vidi un dzīvi. Šī ir īstā platforma inovācijām, lai savas idejas īstenotu reālās inovācijās! Studentu pozitīvā pieredze LUMIC rīkotajās programmās, pasākumos un hakatons ir lieliska motivācija, lai lauztu dažādus stereotipus par studentiem un inovācijām.

Dalībnieku pieredze

Hakatona “Globalsafe” dalībnieks Kaspars Eglītis: “Man gluži vienkārši patīk hakatoni. Tie ir aizraujoši! Dalība tajos līdzinās garam pārgājienam vai laivu braucienam – Tu pavadi daudz laika, intensīvi strādājot un izaicinot sevi, kas dīvainā veidā transformējas atpūtā.”

Ideju laboratorijas 2022 dalībnieks Aivars Elksnis: “Mērķtiecība ir drosme uzņemties atbildību par to, ka centīsies izdarīt vislabāko un nepievilsi komandu, tajā pašā brīdī uzlabosi savas prasmes, ļaujot sevī “nomirt” kaut kam vecam un “piedzimt” kam jaunam.”

Čatbotu programmas dalībniece Laima Niedra: “Stipendijas bija ļoti noderīgas, neradās sajūta, ka esam atstātas novārtā, vienmēr tiek atbildēts uz visiem jautājumiem, e-pastiem, komunikācija ir izcila!”

LU Inovāciju centrs LUMIC novēl panākumiem bagātu un veiksmīgu jauno 2023./2024. studiju gadu! Zināšanas nekad nevar būt par daudz!

 

Pasākums tiek organizēts ar ERAF līdzfinansētā projekta Nr. 1.1.1.3/18/A/007 “Latvijas Universitātes inovāciju granti studentiem” atbalstu.