Studentu un jauno profesionāļu biznesa iespēju festivāls „Icebreakers” ir pulcēšanās vieta studentiem un jaunajiem profesionāļiem, kur no augstskolu studentiem, pētniekiem un inovatīvi domājošiem uzņēmējiem uzzināt jaunāko par inovatīvām biznesa iespējām, kā arī iegūt aktuālo informāciju par dažādām nozarēm.

Festivāls nodrošina platformu, kur studenti vienuviet iegūs informāciju par Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes un Rīgas Stradiņa universitātes Studentu inovāciju programmu aktivitātēm, kā arī nodrošina iespēju centralizēti pieteikties uz tām. Festivāla satelītpasākumi tiek organizēti gada ietvaros.

Mērķis - veicināt studentu interesi un izpratni par studējošo inovāciju kompetences un uzņēmējspēju attīstības iespējām un aktivitātēm Studentu inovāciju programmās Latvijas Universitātē, Rīgas Tehniskajā universitātē un Rīgas Stradiņa universitātē Festivāls tiks organizēts reizi gadā oktobrī, pulcējot vismaz 50 starptautiskus uzņēmumus.

Icebreakers dod iespēju iepazīt biznesa iespēju daudzveidību dažādās tautsaimniecībai nozīmīgās jomās. Festivāla organizatori atlasa, sazinās un uzaicina festivālā piedalīties starptautiskas kompānijas, lai dalītos ar veiksmes stāstiem un studentiem piedāvātu jaunas karjeras iespējas. Paralēli galvenajai skatuvei tiek izveidoti stendi, lai nodrošinātu studentiem viegli pieejamu un uztveramu informāciju par Latvijas un Eiropas akseleratoru piedāvājumu, kā arī dažādu starptautisko programmu iespējām. 2020. gada festivālā tika iekļauts grantu konkurss, kas bija pieejams komandām, kas pabeidza pirmsinkubācijas apmācību programmu 2019. gadā (aktivitāte Nr. 2).

Kā paralēlās aktivitātes festivālā ir arī labās prakses, kas tiek īstenotas citu valstu uzņēmējdarbības veicināšanas festivālos:

  • Vecmāmiņu žūrija, kas testē biznesa idejas - festivāla ietvaros tiek uzaicināti sabiedrībā aktīvi seniori, gan ar uzņēmējdarbības pieredzi, gan bez tās, lai dotu iespēju jauniešiem pārbaudīt savu uzņēmējdarbības ieceri, prezentējot to un saņemot ieteikumus novērtējumu un padomus no senioriem. Paralēlā aktivitāte tiek organizēta noteiktā laikā, dodot iespēju iepriekš pieteikties un sagatavotu prezentāciju;
  • Livestream intervijas ar iedvesmojošiem uzņēmējiem;
  • Investoru brokastis.

Festivāla satelītpasākumi tiek organizēti visa gada garumā - reizi mēnesī biznesa vakari LU studentu biznesa inkubatorā un Garage48 hakatoni RTU.

Vairāk informācijas un pieteikšanos meklē https://icebreakers.lv/