Jauniešu organizācija ”The Raccoons” kopā ar Latvijas Universitātes Cietvielu Fizikas institūtu un sadarbības partneriem aicina vidusskolas skolēnus un studentus nedēļas nogalē gūt iedvesmu par jaunākajām inovācijām tehnoloģijās un zinātnē, nonākt pie radošiem savu ideju risinājumiem, kā arī paplašināt savas digitālās prasmes. Hakatona labākās idejas autors iegūs naudas balvu 3000 Eur.

Pasākums norisināsies no 25. - 27. novembrim, Latvijas Universitātes Zinātņu mājā. Hakatons ir pasākums, kurā gan iesācēji, gan pieredzējuši dalībnieki tiek aicināti sadalīties komandās, izdomāt ideju un 48 stundu laikā ar tehnoloģiju, mentoru un darbnīcu palīdzību to pārvērst prototipā. Lai atbalstītu jauniešus hakatona laikā, organizatori ir sagatavojuši tēmas par virzieniem, kuros iespējams izstrādāt savus projektus, darbnīcas, lai praktiski apgūtu konkrētu prasmi vai tehnoloģiju, kā arī mentorus no nozares, kuri palīdzēs ideju izstrādē vai izprast tehnoloģijas, kas nepieciešamas idejas īstenošanai. 

Tāpat hakatona laikā būs iespējams izprast, kas vēl izņemot tehnoloģijas nepieciešams, lai savu ideju realizētu un attīstītu nākotnē. Tāpēc hakatonā aicināti piedalīties studenti no dažādiem studiju virzieniem, lai labāk izprastu mijiedarbību starp ideju, tehnisko risinājumu, biznesa attīstību un dizainu, lai no idejas nokļūtu līdz risinājumam. Atraktīvāko un jaudīgāko ideju iesniedzējiem būs iespēja sacensties par vērtīgām naudas un digitālo produktu balvām.

Iepriekšējā hakatona dalībniece Sygrid no komandas CyWare ieguva jaunas prasmes un “par spīti tam ka tikai mazai daļai no komandas bija programmēšanas prasmes mēs uzbūvējām reālu kiberdrošības risinājumu. Bija grūti bet mums beigās izdevās reāls produkta protips.”

Hakatona organizatoru  komanda sniedz pieredzi jauniešiem ar jebkādu zināšanu līmeni, cenšoties veicināt ziņkārību attiecībā uz tehnoloģijām un izpēti. Nepiespiestā gaisotne iedrošina tos, kuriem nav izpratne par programmēšanu un ar to saistītajām nozarēm, atrast veidu, kā spert pirmos soļus šajā virzienā, un pārbaudīt, vai tā ir joma, ar ko ir vēlme saistīt savas tālākās mācības, karjeru vai hobijus.  Savukārt tiem, kuri jau ir atraduši savu aicinājumu tehnoloģijās, šī ir iespēja atrast līdzīgi domājošos un ar mentoru un darbnīcu palīdzību izaicināt savas spējas kādas sev saistošas idejas realizācijā.

Pasākumu līdzorganizē “Latvijas Universitātes Studentu Padome” un hakatona partneri, kas piedāvās arī balvu fondu ar izaicinājumiem ir ESI studentu inovāciju programma, TechHub Riga, LU Cietvielu Fizikas Institūts, LIAA Tehnoloģiju Biznesa centrs un LU Cietvielu Fizikas institūta fonds.

Plašāka informācija par “Raccoons Hackathon” un pieteikuma anketa: https://www.theraccoons.org/hackathon;

 

Atsauce uz līdzfinansētājiem un projektiem:

Nr.1.1.1.3/18/A/007 “Latvijas Universitātes inovāciju granti studentiem”

Eiropas Reģionālās attīstības fonds, Printify, SEB un RIMI. Nr. 1.1.1.3 /21/A/008.a

 

E-pasti saziņai:

hello@theraccoons.org

fonds@cfi.lu.lv