25. septembrī, kad visa Latvijas Universitātes (LU) saime svinēs LU Jauno tehnoloģiju un inovāciju dienu un Universitātes 101. dzimšanas dienu, studenti un citi interesenti būs aicināti piedalīties Ideju laboratorijā, nokļūstot īsta ideju ģenerēšanas mutulī. Tā būs lieliska iespēja risināt uzdevumus par viedajām tehnoloģijām un iepazīt mūsdienīgo inovāciju pasauli.

Ideju laboratorijas tēma ir „Nākotnes universitāte”, ar tās palīdzību mēģināsim rast detalizētu nākotnes universitātes idejas aprakstu, ietverot tajā idejas svarīgumu, mērķauditoriju, realizēšanas soļus, idejas ilgtspējību un izmaksas.

Ideju laboratorijas ietvaros būs iespējams apgūt dizaina domāšanas pamatus, kas ļaus nākotnē vienkāršāk ģenerēt idejas citiem projektiem un jautājumiem, kā arī sagatavot ideju universitātes vides uzlabošanai ar potenciālu, ka ideja tiks realizēta dzīvē. Visi ideju laboratorijas dalībnieki saņems arī veicinošas balvas par ieguldīto darbu, kā arī studējošie par labi izpildītu darbu varēs iegūt vienreizēju stipendiju 100 eiro apmērā.

Studentiem būs iespēja idejās ietvert plašu tēmu spektru, sākot no infrastruktūras jautājumiem par viedajām stāvvietām, vides pieejamību un LU fakultāšu "tuvināšanu" ar digitālo rīku palīdzību, beidzot ar jautājumiem par studijām, ikdienas darbību un digitalizāciju.

Lai pieteiktos Ideju laboratorijai, aizpildi anketu līdz 20. septembrim. Plašāka informācija par Ideju laboratoriju

LU Jauno tehnoloģiju un inovāciju dienas, kas notiks 25. septembrī LU Akadēmiskā centra Zinātņu mājā, galvenais vadmotīvs ir ’’Viedā Universitāte’’. Pasākums dod iespēju studentiem, pētniekiem un absolventiem demonstrēt gada laikā paveikto, kā arī radīt jaunas, inovatīvas idejas. Pasākums tiks aizvadīts otro gadu pēc kārtas, taču tā būs pirmā reize, kad tā laikā LU atzīmēs savu dzimšanas dienu – Latvijas Universitātei 101! Tāpat nemainīgi arī šajā gadā Latvijas Universitātes Absolventu klubs īpaši aicina ikvienu Universitātes absolventu apmeklēt pasākumu un kopā atzīmēt “LU Absolventu dienu”.

Pasākuma klātienes apmeklējums tiks uzraudzīts, balstoties uz tā brīža valsts noteiktajiem ierobežojumiem, taču ikviens interesents var būt drošs, ka pasākumam būs iespēja sekot līdzi jebkurā gadījumā, jo gan dienas programmai, gan vakara daļai būs pieejama interaktīva tiešsaiste. Pasākuma klātienes apmeklētājiem ieeja būs bez maksas.

LU Jauno tehnoloģiju un inovāciju dienu organizē Latvijas Universitāte. Tās norisi atbalsta LU Studentu padome un LU Absolventu klubs. Pasākums tiks realizēts projekta ,,LU Inovāciju granti studentiem’’ ietvaros.